İşte Koruma Memuru Başvuru Şartları! | SınavAktüel.Com - Türkiye`nin Sınav Rehberi
Ana Sayfa
Dolar : 2,6944 Euro : 3,0081 Bist : 81.217
Ana Sayfa >> İşte Koruma Memuru Başvuru Şartları!06.09.2013 00:00

İşte Koruma Memuru Başvuru Şartları!

İşte Koruma Memuru Başvuru Şartları!


Koruma Memuru alımlarına yönelik başvuru şartları ortaya çıktı.


Bu haber 2269 kez okundu. Bugün gazetesi Koruma Memuru alımlarına yönelik yeni bilgilere ulaştı. Ulaşılan yeni bilgiler Koruma memuru alımında uygulanacak başvuru şartlarıyla ilgili.

EGM ilk etapta 10 bin daha sonraki alımlarda ise kademeli olarak 20 bin memur alacak ve böylelikle toplam 30 bin Koruma Memuru Polis Teşkilatına 3 yıllık süre içerisinde kazandırılacak. Taslak halinde olan çalışmaya göre Koruma Memurlarına 1800-2000 TL arasında aylık ücret ödenmesi planlanıyor.

Başvuru şartlarında aranan diğer özelliklere baktığımızda yaş sınırı 28 olacak. En az lise mezunlarının başvurabileceği  alımlarda adaylara Polis Meslek Yüksek Okullarında 4 ay teorik eğitimler verilecek. Teorik eğitimlerini tamamlayan adaylar ise 2 ay süreyle stajyer Koruma Memurluğu yapacak.

Alımlarda planlanan seçme sınavı ise adaylara özel yetenek sınavlarıyla uygulanacak. 

Başarıyla Memurluğa alınan adaylar Sözleşmeli değil Kadrolu olarak Emniyet Hizmetleri Sınıfına tabii olacak ve özlük hakları polislere yakın olacak. Ayrıca belli bir süre sonunda başarılı olan Koruma Memurları içlerinden değerlendirilecek %5 aday kadarıyla Polislik sınıfına yükseltilebilecek.

KORUMA MEMURU ALIMLARINDA TÜM MERAK EDİLENLER  VE CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Etiketler: koruma memuru - koruma memur başvuruları - koruma memuru başvuru şartları - koruma memuru alımları - egm alımlar - egm memur alımı - koruma memuru - koruma memuru yaş şartı - koruma memuru 2013 - koruma memuru eğitimleri - koruma memuru sınavı - sınav - aktüel - sınav aktüel

Diğer Gündem haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu

http://www.sinavaktuel.com/
*SınavAktüel.Com Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright 2013-2014 SınavAktüel.Com