2013`te POMEM Alımları Olacak mı? | SınavAktüel.Com - Türkiye`nin Sınav Rehberi
Ana Sayfa
Dolar : 2,6836 Euro : 2,9789 Bist : 81.880
Ana Sayfa >> 2013`te POMEM Alımları Olacak mı?27.07.2013 22:53

2013`te POMEM Alımları Olacak mı?

2013`te POMEM Alımları Olacak mı?


Polis Akademisi 2013 yılında POMEM alımı gerçekleştirecek mi?


Bu haber 904 kez okundu. Onbinlerce üniversite mezunu KPSS puanlarının açıklanmasını beklerken bir taraftan da POMEM alımlarına dair gelişmeleri takip etmekte. Her sene alım süreci diğer meslek gruplarından farklı olan POMEM bu sene alım yapacak mı?

İç İşleri Bakanlığının PMYO okullarına yönelik daha ılımlı bir hal içerisinde olması POMEM alımları konusunda her yıl adaylara muamma yaşatıyor. EGM Stratejik planı çerçevesinde önüzümde ki 10 yıl daha devam etmesi beklenen POMEM alımları seneden seneye farklı uygulamalarla karşımıza çıkıyor.

2011 yılında sürpriz bir şekilde alım yapmayan POMEM 2012 yılında EGM`nin açıkladığı Stratejik plan dahilinde 10bin aday alacaktı. Fakat tüm çevrelerce beklenen 10bin alım 2bin sayısıyla sınırlı tutulmuştu.

2011 yılında alımların olmaması 2012 yılında ise beklenen rakamın 5/1`i kadar alım yapılması POMEM ile ilgili hiçbir sonuca varılmamasını sağlamakta. Bu yüzdendir ki POMEM alımı olup olmayacağına dair henüz kimse birşey bilmiyor. Bazı internet yayın organlarında alım yapılacağı haberleri adayları çaresiz bir umuda sürüklemekte. Adayların bu haberlere itibar etmemelerini ısrarla vurguluyoruz. 2013 POMEM alımları olacak yönünde haber yapan basın organları EGM`nin geçmiş yıllarda açıkladığı stratejik plana göre haber yapmaktalar. Oysa ki bu stratejik planın uygulanırlığının belirtilen şartlar gibi olmadığını geçen yıl yapılan alımlarda görmüştük. EGM geçmiş yıllarda yayınladığı stratejik plana göre 2012`de 10bin polis alacağız derken geçen sene sadece 2bin aday alınmıştı. Bu durumun gerçekleşmesinde ülke şartları da büyük rol oynamaktadır.

Gel gelelim ki bu yönde çıkan hiçbir açıklamaya itibar etmemelisiniz. Alımlar olacak mı olmayacak mı şimdiye kadar bu konuda bilgi sahibi kimse olamaz. EGM resmi bir açıklama yapmadan çıkan bu asılsız haberlere itibar etmemenizi yineliyor kariyerinizde başarılar diliyoruz.

SınavAktüel.Com Özel Haber 
Bağlantı verecek şekilde Kaynak göstermeden yayınlayan yazılı ve görsel basın organlarına telif haklarınca hukuki yaptırım uygulanacaktır.


Etiketler: 2013 pomem - 2013 pomem alımları - pomem alımları - pomem alımı olacak mı - 2013`te kaç pomem alınacak - pomem alımlarıyla ilgili gelişmeler - pmyo - iç işleri bakanlığı - egm - egm stratejik planı

Diğer PMYO-POMEM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu

http://www.sinavaktuel.com/
*SınavAktüel.Com Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright 2013-2014 SınavAktüel.Com