2014 PMYO Alım Sistemine Dair Herşey! | SınavAktüel.Com - Türkiye`nin Sınav Rehberi
Ana Sayfa
Dolar : 2,6925 Euro : 2,9929 Bist : 81.217
Ana Sayfa >> 2014 PMYO Alım Sistemine Dair Herşey!28.09.2013 00:00

2014 PMYO Alım Sistemine Dair Herşey!

2014 PMYO Alım Sistemine Dair Herşey!


2014 yılında yapılması muhtemel olan PMYO alım sistemine dair bilinmesi gerekenleri değerlendiriyoruz.


Bu haber 3845 kez okundu. Yaklaşık 3 ay önce yapmış olduğumuz özel haberimizde 2014 PMYO alım sisteminin değişebileceğini belirtmiştik. Bu haberi takiben 2 ay sonra ÖSYM 2014 yılı sınav takvimini açıklamış ve sınav takviminde geçmiş yıllara göre PMYO sınavını eklememişti. Böyle bir durumun ardından onlarca sitede PMYO sisteminin değişme ihtimali konuşulmuş bizde ÖSYM`nin sınav takviminde neden PMYO yazılı sınavına yer almadığını 1 ay önce yaptığımız haberle adaylara aktarmıştık.

3 aya yakın süre önce PMYO sisteminin değişebileceğine dair yaptığımız özel habere ulaşmak için tıklayın.

1 ay önce ÖSYM`nin PMYO sınavına, sınav takviminde neden yer vermediğine dair yaptığımız özel habere ulaşmak için tıklayın.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken yönetimimize konuyla alakalı mailler gelmekte ve birçok platformda adaylar bu konu hakkında büyük merak içerisinde bulunmaktalar. Bu konuda şuana kadar yaşanan herhangi bir somut gelişme bulunmamaktadır. Biz Akademi çevrelerinden aldığımız duyumlar neticesinde köklü bir değişikliğin düşünüldüğünü aktarmış fakat bu değişikliğin ne zaman uygulanacağının belli olamadığını ifade etmiştik.

Şunu ısrarla ifade ediyoruz PMYO sisteminin değişeceğine yönelik gerçekleşen haberlere itibar etmeyin. Ama gerçekleşmeyecek yönünde çıkan haberlere de itibar etmeyin. Şuan için bu konuda herhangi bir netlik bulunmamakta. Yani işin özünü belirtecek olursak basın yayın organlarında çıkan haberler şuan için yeteri derecede doğruluğu yansıtmamaktadır. 2014 PMYO`ya hazırlanan adaylar şimdiye kadar olan sistem üzerinden çalışmalarını sürdürmeliler. Fakat şunu da unutmayın sistemin değişmesi olağan bir durum olarak ileri ki dönemlerde karşımıza çıkabilir. 

Aldığımız bilgilerde Polis Akademisi Eğitim Şubesi PMYO sisteminde ÖSYM tarafından yapılan yazılı sınavı kaldıracak bir sistem düşünüyor. Ancak sistem henüz tam anlamıyla netlik kazanmadı. Sistemin uzun uğraşlarla Akademi yöneticilerince kabul görmesi zaman alabileceği gibi bu durumun gerçekleşmesi 2014 ya da daha sonra ki yıllara da kalabilir. SinavAktuel.Com olarak bu konuda gereken takipleri sürdürdüğümüzü belirtiyor 2014 PMYO adaylarına tavsiye olarak şuanki sisteme göre çalışmalarını öneriyoruz.

SınavAktüel.Com Özel Haber 

Bağlantı verecek şekilde Kaynak göstermeden yayınlayan yazılı ve görsel basın organlarına telif haklarınca hukuki yaptırım uygulanacaktır.

Etiketler: pmyo - 2014 pmyo - pmyo sistemi - pmyo alımı - pmyo alımları - pmyo 2014 sistem değişikliği - pmyo alımlarında değişim - 2014 pmyo haberleri - 2014 pmyo değişiklikleri - pmyo haber - pmyo - polis akademisi - polis akademisi başkanlığı - polis akademisi haberleri - sınav - sınav aktüel

Diğer PMYO-POMEM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu

http://www.sinavaktuel.com/
*SınavAktüel.Com Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright 2013-2014 SınavAktüel.Com