2014 PMYO Giriş Yönetmeliği Resmen Değişiyor! | SınavAktüel.Com - Türkiye`nin Sınav Rehberi
Ana Sayfa
Dolar : 2,6937 Euro : 2,9814 Bist : 81.682
Ana Sayfa >> 2014 PMYO Giriş Yönetmeliği Resmen Değişiyor!15.11.2013 00:00

2014 PMYO Giriş Yönetmeliği Resmen Değişiyor!

2014 PMYO Giriş Yönetmeliği Resmen Değişiyor!


2014 PMYO giriş yönetmeliği değişiyor. Peki yeni yönetmelik neleri kapsıyor?


Bu haber 19483 kez okundu. SinavAktuel.Com ekibimiz aylardır PMYO alım sisteminde yapılacak değişikliği sizlere aktarmaya devam ediyor. Bu konu üzerinde yaptığımız araştırmaları her gelişen bilgi çerçevesinde sizlere aktarıyoruz. PMYO alım sisteminde yapılacak değişikliğe dair bugüne kadar birçok haber yayınladık. Bu haberimiz PMYO gündemini tamamen değiştirecek nitelikte etkiye sahip.

Polis Akademisi çevrelerinden sağlam kaynaklara dayanan aldığımız bilgilere göre 2014 PMYO sisteminde uygulanacak taslak büyük ölçüde netleşti. Netleşen yeni sistem ülkemizde ki tüm Polis Okullarının görüşüne sunuldu. Polis Akademisi Başkanlığı belirlediği yeni sistemi PMYO okullarının görüşlerine sunarken okul yönetimlerinden gelecek yeni tekliflere de açık olduklarını belirttiler. Polis Akademisi, Polis Okullarından PMYO alım sistemine yönelik yeni tekliflerini 21 Kasım'a kadar göndermesini istedi.

Şuan İçin Taslağı Hazır!

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Okullarına gönderdiği yazıda 2014'den itibaren uygulanması gereken alım sisteminin büyük ölçüde tamamlandığını fakat her okulun teklif vermesi gerektiğini vurguladı. Yani sistem her ne kadar hazır olsa da Akademi Polis okullarının tekliflerini de değerlendirmeye alacak.

ÖSYM Devre Dışı

Hazırlanan taslağa göre bundan böyle ÖSYM, Polis Akademisi adına PMYO yazılı sınavı yapmayacak. Taslakta yer alan bilgiler ışığında ÖSYM Polislik yolunda sadece YGS sınavı ile Akademiye yol gösterecek.

Yeni Alım Sistemi Nasıl Olacak?

Ve SınavAktuel.Com olarak en önemli ayrıntıyı açıklıyoruz. On binlerce adayın merakla beklediği yeni PMYO alım sistemini açıklıyoruz. Polis Akademisince hazırlanan alım taslağına göre bundan sonra adaylardan YGS'den aldığı puanın %70'i ile mülakatta aldığı puanın %30'u istenecek. Bu birleşimle birlikte ortaya çıkan sonuç PMYO kazanan adayların sıralamalarını oluşturacak.

Yeni Alım Sistemine POMEM Uygulaması

Yeni sistem ile POMEM okullarının alım statüsü PMYO okulları için de uygulanacak. POMEM alımlarında KPSS puanının belli yüzdesiyle mülakatın belirli yüzdesini alan Akademi bu uygulamayı PMYO'ya aktaracak.

Bu Sistemle Kalite Artacak

Polis Akademisi düşündüğü bu sistem ile PMYO'ya yerleşecek adayların yüksek YGS puanları alması gerektiğinden dolayı kalitenin artmasını hedefliyor. Yani 250 olan baraj puanı bu sistem ile 320'leri görebilecek. Bu tamamen başvuran adayların puanlarıyla birlikte paralel olacak.

YGS'de Düşük Puan Alanların Şansı Yok

Planlanan yeni alım sisteminin uygulanması durumunda YGS puanının %70'i alınacak. Hal böyle olunca YGS'den düşük puan alan adayların şansı yok denecek kadar azalacak. En iyi ihtimalle yerleşecek adayların YGS puanı 300 puanın üzerinde olacak gibi gözükmekte.

Sistem Ne Zaman Kesinleşir?

Polis Akademisi üzerinde çalıştığı bu sistemi PMYO okullarının da görüşünü aldıktan sonra netliğe kavuşturacak. Şuan kaba taslak olarak belirlenen yeni alım sisteminde belirtilen yüzde oranları değişikliğe uğrayabilir. Sistemde şuan için belirlenen %70'lik YGS puanının etkisi olayı %60'a da inebilir. %80'ne de çıkabilir. Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Sistemin Uygulanması Bu yıl yetişir mi?

Polis Akademisi yeni alım yönetmeliğini bu sene uygulamaya koymak istiyor. Bunun için yoğun mesai harcayan Akademi düşünülen sistemi zayıf ihtimal de olsa yetiştirememesi durumunda 2015'de uygulamaya alabilir. SinavAktuel.Com ekibimize göre ise düşünülen bu alım sistemi 2014 yılıyla birlikte yani bu eğitim yılında uygulamaya alınacak.

SınavAktüel.Com Özel Haber 

Bağlantı verecek şekilde Kaynak göstermeden yayınlayan yazılı ve görsel basın organlarına telif haklarınca hukuki yaptırım uygulanacaktır.


Etiketler: pmyo - pmyo alım sistemi - pmyo alım sistemi değişikliği - pmyo alımları değişiyor - pmyo 2014 - pmyo haberleri - pmyo - pmyo 2014 başvuru şartları - pmyo başvuru şartları - pmyo yazılı sınavı - pmyo mülakatları - sınav haber - sınavaktüel - aktüel - pmyo haberleri 2014 - pmyo sistem değişiklikleri - pmyo alımları

Diğer PMYO-POMEM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu

http://www.sinavaktuel.com/
*SınavAktüel.Com Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright 2013-2014 SınavAktüel.Com