PMYO Sınavı 2014 Sınav Takviminde Neden Yok? | SınavAktüel.Com - Türkiye`nin Sınav Rehberi
Ana Sayfa
Dolar : 2,7051 Euro : 3,0418 Bist : 81.756
Ana Sayfa >> PMYO Sınavı 2014 Sınav Takviminde Neden Yok?31.08.2013 09:32

PMYO Sınavı 2014 Sınav Takviminde Neden Yok?

PMYO Sınavı 2014 Sınav Takviminde Neden Yok?


2014 PMYO`ya dair farklı senaryolar ayyuka çıkıyor.


Bu haber 2567 kez okundu. ÖSYM geçtiğimiz günlerde 2014 yılı Sınav takvimini adaylara duyurdu. Sınav takviminde her yıl alışılagelmiş KPSS, LYS, YGS, DGS, TUS gibi sınavlar yer alırken PMYO sınavı neden yer almıyor? Bu durum PMYO hazırlık öğrencileri ve sınav çevresi tarafından garip karşılandı. 

ÖSYM 2013 yılı sınav takvimini ilan ettiğinde PMYO sınavına yer vermekteydi. Her ne kadar kurum sınav takviminde güncel gelişmeler doğrultusunda değişim olabileceğini vurgulasa da geçmiş yıllarda yapılan her takvim ilanında PMYO sınavı da yer almaktaydı.

Bu durum neyin göstergesi?

PMYO sınavının 2014 sınav takviminde yer almaması geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan PMYO alım sistemi değişikliği kesinleşti mi sorusunu akıllara getiriyor. Hatırlayacağınız üzere 17 Temmuz 2013 tarihinde yaptığımız haberimizde bu konuya detaylıca değinmiştik. Bu konuda yaptığımız özel haberimize ulaşmak için tıklayın.

PMYO sisteminin değişip değişmeyeceği tartışmaları ÖSYM`nin sınav takvimi açıklamasında iyice ayyuka çıktı. Bazı basın çevreleri sınav takvimine PMYO sınavının ekleneceğini asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini açıklıyorlar. Fakat bunu açıklarken neden kesin bir somut dayanak ortaya koymuyorlar? Evet sınav takvimine PMYO sınavı eklenebilir ama ekleneceği konusunda da kimse garanti veremez. Birçok basın yayın organı kendi çıkarları için sınav olacak diye adayları büyük bir bilinmeze yönlendirmekteler. SinavAktuel.Com olarak bu konuyu aylardır Bizzat Polis Akademisi yetkililerinden bilgi alarak sürdürüyoruz. Aldığımız bilgiler neticesinde Polis Akademisi Başkanlığı Eğitim Dairesi PMYO alım sisteminde yapılacak köklü bir değişikliğe hazırlanıyor. Bunu bizzat Akademi personelinden öğrendik. Biz bir değişikliğin söz konusu olacağından eminiz. Fakat bu değişikliğin bu yıl mı yoksa gelecek yıllarda mı uygulanacağı konusunda kesin bir bilgiye sahip değiliz. 

Yeni planlanması düşünülen sistemin içeriğine de SinavAktuel.Com olarak ulaştığımızı ilk kez açıklıyoruz. Fakat uygulanacak sistemin içeriğini şuan net ve resmi kaynaklarca doğrulanmadan açıklamayacağız. Bunu siz değerli adayların şuan ki sistemden başka sistemlere yoğunlaşıp çalışmanıza engel olmaması için yapıyoruz. Yani yapılacak değişiklikle PMYO alım sisteminde uygulanacak yeni alım metodlarını açıklamak için şuan erken. PMYO sınavına dair gereken çalışmaları sürekli sürdürdüğümüzü belirtmek istiyor gelişmelerden sizleri haberdar edeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Çalışmalarınızda başarılar...

SınavAktüel.Com Özel Haber 
Bağlantı verecek şekilde Kaynak göstermeden yayınlayan yazılı ve görsel basın organlarına telif haklarınca hukuki yaptırım uygulanacaktır.

Etiketler: pmyo - pmyo haber - sınav - aktüel - pmyo 2014 - pmyo sınav zamanı - pmyo 2014 haber - sinav aktüel - ösym - ösym sınav takvimi - 2014 sınav takvimi

Diğer PMYO-POMEM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Hava Durumu

http://www.sinavaktuel.com/
*SınavAktüel.Com Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright 2013-2014 SınavAktüel.Com